Zľavy a Európsky týždeň mobility

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY (ETM)

ETM prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, chodenie či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Počas Európskeho týždňa mobility v termíne od 16. do 22. septembra 2018 budú môcť cestujúci získať vysokú zľavu vo vlakoch, v prímestskej autobusovej doprave a vo vybraných prevádzkach MHD na Slovensku.

Bratislava

V rámci podpory alternatívnej dopravy umožní mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislavy aj tento rok možnosť cestovať v MHD zadarmo pre všetkých vodičov motorových vozidiel. Na cestu zadarmo v dopravných prostriedkoch MHD bude stačiť preukázanie sa platným vodičským preukazom, ktorý bol vydaný v štátoch Európskej únie. Na medzimestské linky 801, 901 a na nočných spojoch MHD sa zľava vzťahovať nebude a bude platiť štandardná tarifa IDS BK.
Autobus
Dopravca Slovak Lines ako prevádzkovateľ prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji podporuje Európsky týždeň mobility. Ak ste držiteľom platného vodičského preukazu vydaného v EÚ, od soboty 16. do piatka 22. septembra 2017 môžete CESTOVAŤ ZADARMO prímestskými autobusmi na celom území IDS BK. Pri nastupovaní do autobusu sa preukážete platným vodičským preukazom vodičovi a oznámite mu cieľovú zastávku. Vodič vám následne vydá bezplatný registračný lístok.

Železnice

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) je aj tento rok partnerom kampane a pre cestujúcich pripravila 50-percentné zľavy. Od nedele 16. do soboty 22. septembra budete môcť cestovať za polovicu obyčajného cestovného v 2. triede všetkých osobných vlakov a regionálnych expresov.

Na tratiach Tatranských elektrických železníc a Ozubnicovej železnice poskytujú cestujúcim 50-percentnú zľavu na jednorazové štandardné lístky, v prípade SMS lístkov uznávajú zľavnené aj dvojhodinové a jednodňové.

Národný dopravca myslel aj na cyklistov a počas týždňa mobility im ponúka možnosť prepraviť bicykel bezplatne. (Poznámka: Bezplatná preprava sa vzťahuje na jeden bicykel na osobu a kapacita na prepravu bicyklov môže byť obmedzená.) Viac informácií o kúpe lístka nájdete aj ich webe www.slovakrail.sk/