Akcie, zľavy a podvody

Tak ako je zvykom v našich končinách, aj v zahraničí dochádza pri výpredajoch a akciách k rôznym podvodom. Skoro bežnou praxou v hypermaketoch je vyvesenie akciových cien a blokovanie cien pôvodných pri pokladni.

V zahraničí som sa počas svojich pracovných pobytov stretol s ďaľším typom podvodov – postupným zdražovaním a následným znížením cien „až o päťdesiat percent“. Obchody, najčastejšie hypermarkety v pravidelných intervaloch nenápadne zvyšujú ceny „akciových“ produktov nenápadne o pár percent, pri dosiahnutí napríklad dvojnásobnej ceny znížia cenu produktu v akcii o polovicu. Väčšina ľudí si takýto podvod nevšimne a s pocitom šetrenia financií odchádzajú z obchodu šťastný, že ušetrili.

Ďalším obľúbeným druhom podvodného konania pri „akciách“ nevykonávajú obchodné reťazce, ale špekulanti. V zahraničí sa objavili prípady, kedy podvodníci zatelefonovali majiteľom mobilných telefónov a presvedčili ich o tom, že im o pár dní vyprší doba viazanosti. Následne takto s podvedenými ľuďmi uzavreli nove zmluvy o pripojení a zarobili na províziách. Viacero ľudí bolo takto podvedených v Severnom Írsku.

Zo zahraničia sa k nám dostala metóda podvodov pri podomovom predaji. Na dvere Vám zaklopú podvodníci a ponúknu Vám nejaký druh tovaru za výpredajovú cenu, napríklad koberec. Zatiaľ čo Vy si pozeráte vzorky tovaru, jeden z podvodníkov Vám doma ukradne čo sa dá. O takomto prípade zo Západnej Virgínie informovali noviny Newsandsentinel.com.

V Kanade sa rozšírili prípady, kedy webové stránky ponúkali počítačové hry s pomerne vysokými zľavami, no po zaplatení by ste márne čakali na doručenie objednaného tovaru, kanadskej polícii sa však proti takýmto výpredajovým podvodom darí úspešne bojovať a potláčať ich.

Máte nejaké nepríjemné zážitky pri predaji so zľavami alebo akciami? Napíšte o nich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.