Slovensky spotrebiteľ hľadá vždy dačo lacné

zlavomatySkupinové zľavy! Možnosť nakúpiť so zľavou 50% a viac sa stala veľmi rýchlo fenoménom svetového internetu. Slovenská republika nezostala pozadu.

Slovenský zákazník je všeobecne známy svojou citlivosťou na cenu, kedy je ochotný prispôsobiť svoje nákupné správanie tak, aby dosiahol čo najlepšie ceny. Ak mu túto možnosť dá zľavový server, zákazník ju využije

Cvičenie, chudnutie, kozmetické služby, jedlo a pitie v reštauráciách, ponuky zážitkových agentúr, jazykové kurzy, romantické relaxačné pobyty alebo krátkodobé pobyty v hoteloch – toto sa najčastejšie objavuje na zľavových portáloch.

Pozor na ponuky rôznych zliav

Lenže napriek všetkým výhodám a úsporám nie je „nákup so zľavou“ vždy úplne ideálny. Často sa môže ponuka na prvý pohľad zdať ako extrémne lákavá. Lenže kupóny majú rôzne dlhú platnosť a tiež sa dajú použiť iba v konkrétnych prevádzkach v danom meste.
Niekedy majú navyše firmy, ktoré zľavu na svoje služby poskytujú, veľké oči. Ponúknu a napríklad aj úspešne predajú napr. výhodné poukazy tisícom ľudí. V skutočnosti ale nie sú schopné toľko zákazníkov „odbaviť“ za dobu, po ktorú sú kupóny platné.

Zľavy sa reštauráciám (firmám) nevyplácajú, ľudia sa nevracajú

Rozmach zľavových serverov sa začína obracať proti firmám, ktoré ich prostredníctvom predávajú zľavnené ponuky. Zliav je totiž už toľko, že ľudia sa už nevracajú tam, kde sa dobre najedli.
Namiesto toho si nabudúce kúpia zľavu do iného podniku. Reklama a žiadaný marketingový efekt sa tak vytráca.
Odborníci z trhu dokonca hovoria aj o tom, že zľavové servery niektorých obchodníkov likvidujú. Zákazníci zľavu využijú jednorázovo. A hoci sa im ponúkaná vec či služba páčila, v záplave zliav si nájdu podobné ponuky inde: tam, kde majú zľavu aktuálne.

Hyperzľava.sk skončila!

Dňa 15.02.2013 svoju činnosť ukončil ďalší zľavový portál. Jeden z rozšírených zľavových portálov pôsobiaci na Slovensku ale aj v Čechách skončil svoju činnosť.
Poskytovatelia zliav majú problém zľavy musia poskytnúť!
Poskytovatelia zliav i napriek tomu, že im možno nebudú uhradené výnosy z predaja zľavových kupónov budú musieť spotrebiteľom zľavy poskytnúť! “Spotrebiteľ nemôže byť rukojemníkom zmluvných vzťahov medzi dvomi subjektmi”, uviedol Miroslav Antoňak, riaditeľ Spotrebiteľského Centra.
I napriek znepokojujúcej situácii odporúčame podnikateľom, ktorí boli konaním prevádzkovateľa webových stránok hyperzlava.sk poškodení obrátiť sa na príslušné oddelenie Policajného zboru, a podať tam trestné oznámenie resp. sa môžu domáhať svojho práva súdnou cestou, teda vydaním Európského platobného rozkazu, keďže prevádzkovateľom webových stránok bola česká eseročka.

Na čo si dať pozor, ak využívate zľavové stránky?

  • Niekedy nie sú na prvý pohľad úplne zrejmé parametre ponuky (napríklad u častej ponuky ako napr liposukcia je potrebné niekoľko kupónov, nie len jeden). Je potrebné dôkladne čítať podmienky alebo sa opýtať v diskusiách na webe.
  • Dôležité je dĺžka platnosti kupónu, často kupón platí niekoľko mesiacov, ale je veľa výnimiek.
  • Kupón vždy platí pre konkrétnu prevádzkareň.
  • Väčšinou je potreba rezervácie, napríklad na cvičenie či na večeru.
  • Ak ste si to rozmysleli, môžete kupón vrátiť – podmienky sú uvedené v podmienkach poskytovateľov.
  • Buďte opatrní pri zaklikávání automatického zasielania zľavových ponúk – váš e-mail sa bude denne plniť desiatkami e-mailov.
  • Objavili sa prípady, že niektoré menšie servery za zaslané peniaze neposlali žiadny kupón.

Aké sú vaše skúsenosti zo zľavových portálov?

Využívate ich, neveríte im, ste spokojný, sklamali Vás, ……..Napíšte o tom do komentárov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.